Fırat Eşki


Kodların Dünyası…


Hakkımda

Fırat Eşki Kimdir? (Who Am I?)

Profil FotoğrafıMerhaba, ben Fırat Eşki bu da benim blogum. Bilgisayar ve teknoloji dünyasını yakından takip ediyorum. Küçük yaşta giriş yapmış olduğum kod dünyasına olan ilgim ve sevgim gün geçtikçe artarak devam ediyor.

Programcılık dünyasına Pascal dilini kullanan Delphi ile giriş yaptım. Programcılığın temelini Pascal dili ile attıktan sonra farklı programlama dillerini merak ettim ve .net teknolojisinin üyeleri olan VB.net (Visual Basic) ve C# dillerine giriş yaptım. Daha sonra araştırmalarım ve yaşadığım ufak tecrübeler sonucunda VB.net dilini başladığım yerde bıraktım ve C# dili üzerinde kendimi geliştirmeye karar verdim.

C# dilinde uzunca süre kendimi geliştirdim. Tabi bu geliştirme sürecinde programlama, programlama dilleri, mimariler ve birçok teknolojilere dair birçok şey öğrendim. Bunları öğrenirken C/C++  ve Java dillerini öğrenmeye de başladım ve açıkçası C# dilinden dolayı dolayı bu tür dillere ısınmam çok zor olmadı, çünkü; bu diller de C# gibi C Syntaxti. Tabi sadece bu saydığım dillere merakım olmadı. Mobil ve Web programlama teknolojilerine de merak saldığım için Swift, Objective-C, Php ve Node.js gibi dilleri de öğreniyorum.

Amacım her yeni teknolojileri takip etmek, öğrenmek ve kendimi geliştirmek. Bu işle uğraşmayı seviyorum bu nedenle öğrenmeye ve gelişmeye açık biriyim.


Soru, öneri ve isteklerinizi iletişim sayfasından iletebilirsiniz.