Ana Sayfa / Genel / Chrome Eklentisi – Engelsiz Wiki

Chrome Eklentisi – Engelsiz Wiki

EngelsizWiki

Wikipedia’nın ülkemizdeki engelini basitçe IPFS protokolündeki Wikipedia sürümüne yönlendirerek atlatan Chrome eklentisidir.

Kurulum (Bilmeyenler için)

1- Bu adresteki https://github.com/firateski/EngelsizWiki/archive/master.zip zip dosyasını bilgisayarınıza indirin.

2- İndirdiğiniz zip uzantılı dosyayı istediğiniz isimdeki bir klasöre çıkartın. (Winrar, 7-zip veya bilgisayarın varsayılan yazılımı ile)

Not: Zip arşivinden çıkarttığınız dosyaları içinde başka bir dosya bulunmayan boş bir klasöre attığınıza emin olun.

3- Google Chrome seçeneklerinden Ayarlar > Eklentiler yolunu izlereyerek Eklentiler sayfasına ulaşın. Üşendiyseniz URL çubuğuna chrome://extensions/ yazarak da ilgili eklenti sayfasına hızlıca ulaşabilirsiniz.

4- Eklenti sayfasının sağ üst kısmında Geliştirici Modu yazan kutucuğu aktif ederek ekstra seçeneklerin açılmasını sağlayın. Gelen seçeneklerden Paketlenmemiş uzantıyı yükle butonuna tıklayın ve açılan pencereden eklenti dosyalarını çıkarttığınız klasörü seçiniz.

5- Tebrikler, artık tr.wikipedia.org sitesine yapılan her istek otomatik olarak ilgili protokol üzerinden engel olmadan yönlendirilecek.

Proje Github Linki: github.com/firateski/EngelsizWiki

Proje İndirme Linki: github.com/firateski/EngelsizWiki/archive/master.zip

Proje .crx linki: github.com/firateski/EngelsizWiki/releases/download/1.0/engelsiz.wiki.crx

Hakkında Fırat Eşki

Merhaba, ben Fırat Eşki bu da benim blogum. Bilgisayar ve teknoloji dünyasını yakından takip ediyorum. Küçük yaşta giriş yapmış olduğum kod dünyasına olan ilgim ve sevgim gün geçtikçe artarak devam ediyor.

Ayrıca Bakınız

Facebook Hesabının Güvenliğini Tam Anlamıyla Sağlamak

Bu yazımda neredeyse herkesin kullandığı Facebook’un hesap güvenliğini nasıl en üst düzeyde tutabileceğimiz konusuna değineceğim. Bu konu özellikle sayfa yöneticileri için ekstra önem arz ediyor. Son zamanlar da takipçi ve beğeni hilesi gibi çeşitli amaçlarla internette her gördüğü uygulamalara izin veren İnsanların sayısının çoğalmasıyla çalınan Facebook hesap sayıları da çoğaldı. Eğer sizde bu tür girişimlerde bulunduysanız veya hesabınızın güvenliğine önem veriyorsanız bu yazıda yazılanları mutlaka uygulamanızı öneririm. Ben yazımda alınacak güvenlik önlemlerini “Temel Güvenlik Önlemleri”ve “Gelişmiş Güvenlik Önlemleri” olarak 2 ana madde altında ele alacağım.