Ana Sayfa / Genel / Visual Studio SolutionColor Eklentisi

Visual Studio SolutionColor Eklentisi

SolutionColor eklentisini, özellikle birden çok Visual Studio uygulamasını aynı anda çalıştırıyorsanız çok seveceksiniz. Eklentinin kullanımının kolay olmasının yanında açık kaynak kodlu olması da cabası. SolutionColor eklentisini indirmek için buraya tıklayarak eklenti sayfasına gidebilirsiniz. Madem eklenti açık kaynak kodlu ben kodları görmek istiyorum derseniz Github üzerindeki projeye buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Seçilen renginiz sln uzantılı dosyayı baz alarak saklanır ve dolayısıyla her projeyi açtığınızda pencere için yeniden renk seçmek zorunda kalmazsınız.

solutioncolorbar

Eklenti, pencerenin rengini ayarlayabileceğiniz ve varsayılan ayara dönebileceğiniz 2 tane buton ekler. Soldaki buton renk seçmenizi sağlayan diyalog penceresini açar. Sağdaki buton ise pencere rengini Visual Studio varsayılanına döndürür ve (varsa) sln dosyasını baz alan ayarı siler.

solutioncolor

Ayrıca pencere üzerinde yazı rengi okunabilirlik açısından siyah veya beyaz olarak pencere rengine uygun olarak otomatik seçilir.


Kaynak: Channel 9

Hakkında Fırat Eşki

Merhaba, ben Fırat Eşki bu da benim blogum. Bilgisayar ve teknoloji dünyasını yakından takip ediyorum. Küçük yaşta giriş yapmış olduğum kod dünyasına olan ilgim ve sevgim gün geçtikçe artarak devam ediyor.

Ayrıca Bakınız

Facebook Hesabının Güvenliğini Tam Anlamıyla Sağlamak

Bu yazımda neredeyse herkesin kullandığı Facebook’un hesap güvenliğini nasıl en üst düzeyde tutabileceğimiz konusuna değineceğim. Bu konu özellikle sayfa yöneticileri için ekstra önem arz ediyor. Son zamanlar da takipçi ve beğeni hilesi gibi çeşitli amaçlarla internette her gördüğü uygulamalara izin veren İnsanların sayısının çoğalmasıyla çalınan Facebook hesap sayıları da çoğaldı. Eğer sizde bu tür girişimlerde bulunduysanız veya hesabınızın güvenliğine önem veriyorsanız bu yazıda yazılanları mutlaka uygulamanızı öneririm. Ben yazımda alınacak güvenlik önlemlerini “Temel Güvenlik Önlemleri”ve “Gelişmiş Güvenlik Önlemleri” olarak 2 ana madde altında ele alacağım.