Ben Kimim?

Fırat Eşki Kimdir?

Fırat Eşki

Merhaba, ben Eşki, Fırat Eşki :)

Ortaokuldan itibaren yazılım dünyasına adım atmış, gün geçtikçe hayatını kod yazma çerçevesinde şekillendirmiş ve kod yazmaya aşık bir yazılımcıyım.

Yazılım dünyasına Delphi ile giriş yaptım. Programlamanın temelini Delphi(Pascal) ile attıktan sonra farklı programlama dillerini merak ettim ve .Net ailesinin üyeleri olan C# ve VB.net (Visual Basic) dilleriyle tanıştım. Daha sonra araştırmalarım ve yaşadığım ufak tecrübeler sonucunda VB.net dilini başladığım yerde bıraktım ve C# diline yoğunlaşmaya karar verdim.

C# dilini kullanarak lise hayatım boyunca kodlama yaptım ve yazılım alanında kendimi geliştirdim; tabi bu geliştirme sürecinde programlama, programlama dilleri, mimariler ve sektör hakkında fikir sahibi oldum. C# serüvenim sırasında; C, C++ ve Java dillerini de öğrenmeye başladım ve C# dilinden dolayı da bu tür dilleri benimsemem çok zor olmadı. Merakım, sektörün ihtiyaçları ve içerisinde bulunduğum ekosistem nedeniyle mobil ve web teknolojilerine de merak saldım; hâl böyle olunca da çeşitli dil, teknoloji ve frameworklerlerle birlikte web ve mobil dünyasına da giriş yaptım.

Amacım; merak ettiğim ve sektörün gereksinimleri doğrultusunda, doğru teknolojilere zaman yatırımı yaparak bu teknolojiler üzerinde kendimi geliştirmek ve konfor alanımdan elimden geldiğince çıkmak; motivasyonum ise yeni şeyler öğrenmek ve insanların işini kolaylaştıracak çözümler üretmenin verdiği hazdır.

Kodlamayı seviyorum, kendimi geliştirmeye açık biriyim.

Ha! Bir de algoritmalarla uğraşmaya bayılırım.